Charakterystyka klipu weselnego

Klip weselny to pewna nowość. Tak naprawdę pierwsze teledyski ślubne zaczęły się pojawiać kilka lat temu. Była to odpowiedź na tradycyjne, przydługie i nużące filmy z wesela. W klipach weselnych chodzi o to, ażeby cały ślub i imprezę weselną streścić w kilku minutach. Oczywiście nie może to być rejestracja w avon byle jakie streszczenie. Teledyski weselne rządzą się bowiem swoimi prawami. Jakimi? Otóż bardzo istotne jest to, aby były one dynamiczne. Mało tego, montażysta musi wybrać najciekawsze ujęcia z całej nocy i umiejętnie je ująć w formę reportażu.

Nie bez znaczenia jest również muzyka w tle. Jaka ona powinna być? Na pewno odpowiednia do okazji, ale sporo do powiedzenia w tej kwestii może mieć młoda para. Nierzadko to ona sama wskazuje jaki utwór ma lecieć w teledysku- oczywiście nie jest to reguła. Z drugiej jednak strony, osoba montująca klip weselny nie powinna mieć problemu z tym, ażeby w tle umieścić dowolne rzeczy.

W niektórych klipach weselnych pojawiają się jeszcze różne zapowiedzi czy też inne dodatki. Wszystko zależy tutaj od fantazji przyszłego małżeństwa oraz od doświadczenia osoby, wykonującej dany teledysk. Dzisiaj na rynku pojawia się coraz więcej osób oferujących reportaże ślubne, jednak nie wszyscy mają odpowiednie doświadczenie, gwarantujące udany efekt końcowy.

Wpis zawdzięczamy